Edukacinė pažintinė ekskursija „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“

Birželio 29 d. darželio (A.Mickevičiaus g. 21) grupių „Linelis“ ir „Giliukai“ vaikai, o liepos 12 d. darželio „Miglos g. 53) grupių „Priešmokyklinė“ ir „Saulutės“ vaikai vyko į pažintinę edukacinę ekskursiją į Saugomų teritorijų lankytojų centrą. Ekskursija organizuota vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums 2022“, kuris finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2022 metų specialiosios programos lėšų.

Edukacijoje vaikai sužinojo, kiek Lietuvoje yra saugomų teritorijų, kam jos įsteigtos ir kokia jų išskirtinė vertė. Klausėsi edukatorės pasakojimų apie draustinių svarbą siekiant išsaugoti specifines gyvūnų ir augalų rūšis bei buveines. Mokėsi skirti paukščių balsus, pažinti sparnuočius; sužinojo, kas didžiausią savo gyvenimo dalį pramiega; koks augaliukas užkandžiauja vabzdžiais; kokiame ežere galima rasti gintaro. Apsilankę „šikšnosparnių“ kino salėje ir sužinojo apie medžius senolius. Tyrinėdami stalą-klaustuką „atsakinėjo“ į užduodamus klausimus, apžiūrėjo liečiamuosiuose ekranuose pateiktą informaciją apie lankytinus objektus saugomose teritorijose.