„MES – GAMTAI, GAMTA – MUMS“

Džiaugiamės laimėję Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektų konkurse ir gavę finansavimą Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ (A.Mickevičiaus g. 21) projektui „Mes – gamtai, gamta – mums“ vykdyti! (https://vilnius.lt/lt/aplinkosauga-ir-energetika/visuomenes-aplinkosauginio-svietimo-projektu-finansuojamu-is-vilniaus-miesto-savivaldybes-aplinkos-apsaugos-remimo-2018-metu-specialiajai-programai-patvirtintu-asignavimu-sarasas/)

Projekto tikslas – Ugdyti įstaigos bendruomenės narių ekologinę savimonę, aplinkosauginį sąmoningumą bei gamtamokslinę patirtį, skatinant aktyviai veikti sukurtose darželio lauko žaliosiose edukacinėse ervdėse, dalyvaujant projekto „Mes-gamtai, gamta-mums“ veiklose.

Projekto metu planuojama darželio lauko aplinkoje sukurti edukacines erdves, kuriose bus vykdoma aplinkosauginio švietimo ir gamtamokslinė edukacinė veikla. Edukacinės erdvės teiks galimybes vaikams ugdytis praktinius įgūdžius rūšiuoti atliekas, pažinti įvairius augalus, juo sėjant/sodinant, auginant, prižiūrint ir puoselėjant, atliekti įvairius tyrimus ir eksperimentus su gamtine medžiaga ir kt. priemonėmis, pajusti ir pažinti gamtą per įvairius pojūčius, naudojant natūralius gamtos objektus. Taip pat vaikai čia turės galimybę ugdytis ir mokytis per patirtį, vaizduos veiklos rezultatus naudodami įvairias saviraiškos priemones, įgys praktinių gebėjimų, ugdysis emocinį vertybinį santykį su gamta. Sukurtos edukacinės erdvės bus natūrali vizualizuota gamtos priemonė, skatinanti miesto vaikų interesą gamtai, jos objektams, ugdymas(sis) vaikams bus patrauklesnis ir įdomesnis.

Projekto metu bus siekiama bendradarbiauti su kitomis ikimokyklinėmis įstaigomis, dalintis patirtimi. Tam bus organizuojama respublikinė paroda, vyks patirties sklaida internetinėje erdvėje bei švietimo leidiniuose. Organizuojant projekto veiklas, norima įtraukti į ikimokyklinių įstaigų lauko aplinkų puoselėjimą ugdytinių tėvus.

Kviečiame darželio bendruomenę aktyviai įsitraukti į dalyvavimą projekto veiklose.