“NUOSTABIAUSI RAŠTAI ANT TOLERANCIJOS KOJINĖS”

Šiandieniniame ugdymo kontekste labai svarbus įtraukusis ugdymas, kuris neatsiejamas nuo tolerancijos. Kovo 21 dieną minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma…

Siekiant ugdyti vaikų toleranciją išreiškiant palaikymą žmonėms su Dauno sindromu ir jų šeimoms bei formuojant vaikų nuostatas vertinti ir priimti kitą žmogų kaip besąlyginę vertybę Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“ organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinių darbų parodą “Nuostabiausi raštai ant tolerancijos kojinės”. Parodą inicijavo IU mokytoja Agnė Makauskienė ir socialinė pedagogė Irena Peciukonienė.

Labai džiaugiamės, kad parodai pateikta gausybė vaikų kūrybinių darbų net iš 136 Lietuvos ugdymo įstaigų! Džiugu, kad į parodą įsitraukė per 400 pedagogų, mokytojų padėjėjų, vaikų tėvelių. O vaikų, kurie kūrė tolerancijos kojinaites, ko gero suskaičiuotume per 1000!

Nuoširdžiai dėkojame visiems parodos dalyviams už puikius kūrybinius darbus, o svarbiausia už palaikymą ir parodytą dėmesį tiems, kam jo tikrai reikia! Kviečiame pasidžiaugti parodos kūriniais!