Respublikinis projektas „SVEIKATIADA“

2021-2022 m.

Konkursas „Šok ir nesustok“

https://www.facebook.com/Sveikatiada/videos/755092942530988

Konkursas „Pietų kovų ringas“

https://www.facebook.com/Sveikatiada/photos/a.443871005664378/5287354444649319/

https://www.facebook.com/Sveikatiada/photos/a.443871005664378/5221155647935866/

Konkursas „Mano mėgstamiausias užkandis“

„Saulučių grupės vaikai kartu su auklėtojomis mėgsta gamintis įvairius užkandžius. Šį kartą gaminomės granolą su jogurtu ir vaisiais. Granola su vaisiais ir jogurtu. Ingredientai: Granola, obuoliai, braškės, šilauogės, geriamas jogurtas, mėta papuošimui. Stiklinėje sluoksniuokite granolą supjaustytus vaisius ir Jei norite saldesnio deserto, galite įdėti šiek tiek medaus.

Darželio (A.Mickevičiaus g. 21) vaikai su dietiste aiškinosi ką vadiname užkandžiu, kodėl jie ypač svarbūs augančiam organizmui. Diskutavo kokius vaikai žino užkandžius (popkornai, ledai, obuoliai) ir kokie yra iš tiesų sveikatai palankūs. Gamino „Laivelius“ – saldžiąsias paprikas įdarytas su grūdėta varške, smulkintais riešutais ir džiovintais vaisiais, bei bananų laivelius, perteptus su graikišku jogurtu, su braškėmis, riešutais ir džiovintais vaisias.

MANKŠTIADA

„Priešmokyklinės“ grupės vaikai mankštinasi kiekvieną dieną. Mankštas pradedame nuo apšilimo ir baigiame judriaisiais žaidimais. Sportuodami vaikai ne tik mankštinasi, bet ir patiria gerų emocijų ir pasikrauna energijos visai dienai.

Sportas reikalingas ne tik kūno, bet ir sielos sveikatai palaikyti. O rytinė mankšta yra natūralus organizmo žadintuvas. Tai vienas geriausių rytinės mankštos privalumų. „Saulučių“ grupės vaikai, pasitelkdami įvairų sporto inventorių, stengiasi nepraleisti nei vienos rytinės mankštos. Taip išjudiname savo kūną, išmankštiname savo raumenis, išmasažuojame pėdutes ir pasikrauname nuotaiką visai dienai.

Mankštiada darželyje A.Mickevičiaus g. 21

2019-2020 m.m.

Darželyje (A.Mickevičiaus g. 21) mankštinamės kiekvieną dieną! O kad kiekviena diena būtų vis įdomesnė auklėtojos vaikams sugalvoja kaip paįvairinti rytines mankštas. Viena iš jų – mankštinamės sporto ritmu!

Nuo rugsėjo mėnesio, darželyje (Miglos g. 53), grupių „Priešmokyklinė“ ir „Saulutės“ vaikai rytais mankštinasi lauke. Pasimankštinti užsuka ir tėveliai. Nieko nėra geriau kaip sportuoti lauke, pušyne. Energijos gauni visai dienai. Po mankštos visi keliauja į savo grupes, plauna rankas ir pusryčiauja…

Lapkričio 4-8 d. darželio grupėse plėtojome temas apie sveiką mitybą. Vaikai dalyvavo interaktyviame edukaciniame spektaklyje „Linksmos daržovių istorijos“, o lapkričio 8 d. minėjome Europos sveikos mitybos dieną. Priešmokyklinukai visą savaitę ragavo, uostė, lygino pagal skonį, spalvą, kvapą įvairius vaisius, daržoves, sužinojo apie jų naudą organizmui, vitaminus. Žiūrėjo edukacinį filmuką „Sveika mityba vaikams“. Gamino „vitamininius vėrinukus“ iš vaisių ir daržovių. Grupės „Nykštukai“ vaikai  iš atsineštų vaisių ir daržovių gamino sveikuolių salotas bei kokteilius ir juos ragavo. Diskutavo kuo naudingi sveikatai šie patiekalai. „Giliukų“ grupės vaikai taip pat gaminosi vaisinius kokteilius, ragavo jų skonius, kalbėjosi apie vaisių naudą sveikatai. Mažiausieji „Daigiukai“   iš atsineštų vaisių ir daržovių padarė traukinį sudėjo pagal spalvas, žaidė žaidimus kur kokia spalva, ir žinoma, ragavo traukinio skanėstus.

Darželio ( Miglos g. 53), „Saulučių“ grupės vaikai taip pat dalyvavo iššūkyje. Kalbėjomės apie daržovių naudą, kiek ir kokių yra vitaminų bei mineralų. Kad vienos spalvos daržovės turi daugiau vienų vitaminų, kitos spalvos daržovės kitokių vitaminų.
Vaikai kruopščiai plovė daržoves, jas pjaustė ir dėliojo lėkštėse, tada ragavo ir vardino kurios yra saldesnės, sultingesnės, kvapnesnės.

Darželyje (Miglos g. 53) „Saulučių“ grupės vaikai sulaukė viešios iš sveikatos visuomenės centro, kuri papasakojo apie grūdinių kultūrų naudą. Visi kartu aiškinomės kas yra sėlenos, jas apžiūrinėjome. Pasiskirstę į komandas žaidėme grūdų ieškojimo žaidimą. Suradus maišelius su grūdais, juos apžiūrėjome ir bandėm atspėti jų pavadinimus. Apžiūrėjus grūdų maišelius, visi vaikai, kartu su auklėtoja ir Visuomenės sveikatos centro specialiste, ėjome prie stalų gamintis sveikuoliškos košės. Tai buvo avižos, iš vakaro užmerktos pienu. Vaikai patys gardinosi smulkintais ir džiovintais vaisiais bei sėlenomis.

Darželyje (A.Mickevičiaus g. 21) iššūkio metu kartu su sveikatos priežiūros specialiste Karolina vaikai ieškojo paslėptų maišelių su įvairiomis kruopomis. Suradę maišelius turėjo ir atpažinti juose esančias kruopas. Vaikai sužinojo grūdų naudą žmogaus organizmui ir kiek šių produktų reikia suvartoti per parą. Taip pat vaikai kūrė naujus receptus iš per naktį brinkintų avižų, gardino sėlenomis, vaisiais ir degustavo skonius. O vakarienei visi darželio vaikai pasigardžiuodami valgė grikinius blynus!

Sveikatiados iššūkio metu “Saldintą gėrimą gėrimą keičiu į vandenį” vaikai sužinojo vandens naudą organizmui, kiek procentų vanduo sudaro skirtingus vidaus organus, kada yra geriausias metas gerti vandenį. Taip pat, žiūrėjo video filmuką apie vandens taršą. Vaikai įvairiais vaisiais skanino vandenį ir jį degustavo. Vėliau pildė tos dienos vandens suvartojimo kalendorius. Juose lašeliais pasižymėjo, kiek tą dieną vandens buvo išgerta. Kalendoriai bus pildomi visą savaitę ir vėliau tikrinami.

Darželio (Miglos g. 53) „Saulučių“ grupės vaikai atliko eksperimentą. Jo metu buvo skaičiuojama, matuojama ir sveriama. Šį kartą vaikai matavo, lygino kiek cukraus yra saldintuose gėrimuose, limonaduose, sultyse. Atlikę eksperimentą, įsitikino kiek yra daug suvartojama cukraus. Todėl metė iššūkį saldiesiems gėrimams ir juos pakeitė vandeniu!!!

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Daiva, grupės tėveliai ir vaikai priėmė Sveikatiados iššūkį – PienoTŪSAS. Vaikai kartu su tėveliais bandė, plakė, virė, gamino įvairius patiekalus iš pieno ir jo produktų. Skanino varškę, jogurtą, pieną: braškėmis, bananais, mėlynėmis ir kitais vaisiais. Vaikų gaminamus patiekalus, kokteilius tėveliai fotografavo, filmavo. Oskaras pasakojo, kaip reikia gaminti virtinukus. Žinojo, kad reikia varškės. Paskanino jogurtą bananais, šilauogėmis. Pedagogė Daiva dalinosi varškinės želės torto receptu.

Su vaikais dalyvavome Sveikatiados iššūkyje – renkuosi sveikatai palankius užkandžius!“. Vaikams labai patiko įsitraukti į šią veiklą ir pademonstruoti savo žinias apie tai ką valgyti yra sveika. Taip pat per šia veiklą mes atskleidėme, kad sveikas valgis ir jo valgymas gali būti ištisas kūrybos procesas. Iš įvairių vaisių dėliojome įvairius paveikslėlius.