Apie ekologiškų daržovių auginimą VU botanikos sode

Spalio 6 d. darželio (A.Mickevičiaus g. 21) grupės „Linelis“ vaikai vyko į edukacinę ekskursiją „Ekologiškos daržovės ir kaip jas užauginti“ VU botanikos sode.
Ekskursija organizuota vykdant  Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2022 metų specialiosios programos lėšų.

Ekskursijos metu vaikai su edukatore apžiūrėjo VU botanikos sode auginamas daržoves, prieskoninius ir kitus daržo augalus. Edukatorė vaikams papasakojo, visi šie augalai auginami ekologiškai, nenaudojant cheminių trąšų ar medžiagų. Vaikai diskutavo ir aiškinosi, kas atsitinka augalams, kai naudojama daug cheminių medžiagų – atsiranda įvairios alergijos, ligos, daržovės tampa nebe tokios sveikatai palankios. Vaikams įdomu buvo pauostyti vaistažolių ir prieskonių, apžiūrėti už žmogų aukštesnę kanapę, apžiūrėti dekoratyvinius daržo augalus. Mokytojas edukatorė nustebino parodydama augalą labai panašų į kmyną ar krapą, paaiškinusi, kad tai pankolis. Apžiūrėję daržus ir juose augančius augalus vaikai sugužėjo į patalpą, kurioje edukatorė vaikams papasakojo apie gyvūnėlius, kurie reikalingi daržui ir jame augantiems augalams, supažindino su įvairiomis sėklomis, paaiškino, ko reikia norint užauginti daržo augalų. Vaikai praktiškai išbandė daržininkystės patirtį – kiekvienas į indelį prisibėrė reikiamą kiekį žemės, sudrėkino ją, pasėjo pasirinktų sėklyčių. Visus „sėjinukus“ vaikai pasiėmė su savimi.