Edukacinė ekskursija „Medžiai, vabzdžiai ir paukščiai“

Gegužės 9ir 11 dienomis darželio priešmokyklinukai su mokytojomis lankėsi Verkių-Pavilnių regioninio parko lankytojų centre ir dalyvavo edukacijoje „Medžiai, vabzdžiai ir paukščiai“. Veikla organizuota vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums 2023“/“Draugauju su gamta“, finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2023 metų specialiosios programos lėšų.

Verkių regioninio parko lankytojų centro edukatorė Rolanda papasakojo vaikams apie parke augančius medžius, saugomus augalus ir gyvūnus. Prie parke įrengto medžių stendo vaikai pademonstravo savo žinias apie klevą, beržą, ąžuolą, šermukšnį, kaštoną, liepą. Kartu su edukatore minė mįsles apie medžius, kalbėjosi apie medžių savybes, teikiamą naudą, medžių saugojimo reikšmę.

Parko erdvėje su lesyklomis ir inkilais edukatorė vaikams su vaikais kalbėjosi apie dažniausiai ir rečiau matomus paukščius – zyles, pelėdą, genius; žaidė žaidimą „Paukštelių pasikalbėjimai“.

Vaikai sužinojo, kad inkiluose gyvena ne tik paukščiai, bet ir šikšnosparniai. Edukatorė papasakojo apie saugomą europinį plačiaausį šikšnosparnį, parodė neįprastą inkilą, kuriame gyvena ir paukščiai, ir šikšnosparniai, ir vabzdžiai.

Prie senų ąžuolų išvartų erdvės edukatorė vaikams papasakojo apie saugomą vabalą – niūriaspalvį auksavabalį. Vaikai sužinojo, kad šis vabalas vystosi net ketverius metus, bet gyvena tik mėnesį; kad ruošdamasis poravimuisi skleidžia persikų kvapo feromonus, kad gyvena tik ypatingose vietose – senų, sutręšusių lapuočių medžių išvartose.

Vėliau vaikai su edukatore apžiūrėjo skruzdėlyno stendą ir vabzdžių viešbutį. Edaukatorė vaikams papasakojo apie skruzdėlių gyvenimą, apie boružių ypatumus, apie saugomą drugį gencijoninį melsvį. Vaikais sužinojo, kad gencijoninis melsvys gyvena tik šalia augalo melsvojo gencijono, kuris taip yra saugomas ir kad šio drugio lervos vystymuisi reikalingos tam tikros rūšies skruzdės.

Edukacijos pabaigoje vaikai su edukatore apžiūrėjo ekspoziciją pačiame lankytojų centre, klausėsi paukščių garsų, apibendrino įgytą patirtį apie Verkių regioniniame parke augančius medžius, gyvenančius ir saugomus gyvūnus.