Kūrybinės dirbtuvės „Pasigamink maišelį Vilniui 700“

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Pažymint šią dieną ir vis dar minint Vilniaus 700-ąjį gimtadienį darželyje vyko kūrybinės dirbtuvės „Pasigamink maišelį Vilniui 700“. Veikla organizuota vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums 2023“/“Draugauju su gamta“, finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2023 metų specialiosios programos lėšų.

Tarptautine diena be plastikinių maišelių skirta skatinti vartotojų sąmoningumą dėl plastikinių maišelių naudojimo. Prisidedame prie šios dienos iniciatorių raginimo nors vieną dieną rinktis popierinius maišelius vietoje plastikinių, o dar geriau įprasti neštis savo apsipirkimo maišus į prekybos centrus, pasisiūti medžiaginių maišelių, išsiugdyti gerą įprotį ir pratinti prie jo savo vaikus, kad išsaugotume švarią aplinką.

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai su mokytojomis pasitelkę kūrybiškumą gaminosi maišelius panaudodami senus piešinius, žurnalų iškarpas, senus savo darbelius, įvairiai puošė jau panaudotus popierinius dovanų maišelius, netgi siuvosi medžiaginius maišelius iš nebereikalingo audinio. Taip pat su mokytojomis diskutavo apie plastiko žalą gamtai, gamtos išteklių tausojimą, aplinkos puoselėjimą.