Respublikinė metodinė-praktinė konferencija „EKOLOGINIO SĄMONINGUMO UGDYMASIS IKIMOKYKLINĖJE ĮSTAIGOJE“

Lapkričio 20 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje vyko respublikinė ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų metodinė-praktinė konferencija „Ekologinio sąmoningumo ugdymasis ikimokyklinėje įstaigoje“. Konferencija organizuota įgyvendinant visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, kuris finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2019 metų specialiosios programos lėšų. Konferencijos tiklas – skatinti pedagogus bendradarbiauti ir diskutuoti apie ikimokyklinių įstaigų lauko ir vidaus aplinkos pritaikymą vaikų ekologiniam ugdymuisi, pasidalinti idėjomis ir patirtimi, kuriant edukacines erdves vaikų gamtamokslinei patirčiai bei aplinkosauginiam švietimui plėtoti.

Džiaugiamės, kad renginys sulaukė pedagogų susidomėjimo. Konferencijai pranešimus paruošė ir pristatė pedagogai, kurie atstovavo apie keturiolika įvairių įstaigų iš Vilniaus, Kauno, Alytaus. Savo patirtimi pedagogės dalijosi pristatydamos žodinius ir stendinius pranešimus, diskutuodamos. Turėjome galimybę išgirsti ir pamatyti, kokie kūrybiški ir motyvuoti ikimokyklinio ugdymo pedagogai, siekdami vaikams atskleisti veiklos gamtoje įdomybes, skatindami patirti atradimo džiaugsmą, padėdami pažinti, pajusti ir pamilti supančią aplinką, ugdydami pagarbą gyvybei, aplinkai draugišką gyvenimo būdą, padeda pajusti gamtos saugojimo prasmę ir būtinybę.