Paroda „Kalėdų senelio portretas“

Dažniausiai Kalėdų Senelis vaizduojamas kaip mielas, simpatiškas, storas vyras ilga, balta barzda, raudonais drabužiais ir kepure bei dovanų maišu. Vaikams pasakojama, kad jis Kūčių vakarą atskrenda šiaurės elniais pakinkytomis rogėmis ir išdalina dovanas geriems vaikams. Likusį metų laiką jis gyvena šiaurėje, kur kartu su savo pagalbininkais elfais gamina dovanėles kitiems metams. Namai šiaurėje dažniausiai laikomi šiaurės ašigalyje, taip pat Laplandijoje ar kitose šalyse.

Lietuvoje buvęs paprotys Kalėdų dieną vaikščioti po kiemus, persirengus Kalėdų seniu (Kalėda), linkint gero derliaus. Liaudies dainose kalbama apie jo atvažiavimą iš tolimos šalies. Daugelis vaikų iki tam tikro amžiaus tiki, kad Kalėdų Senelis yra tikras, o ne vaidybinis personažas.

Lopšelio-darželio pedagogės Lina Pratusevičienė ir Regina Vilkišiūtė inicijavo ir organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodą “Kalėdų Senelio portretas“. Parodos tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, individualias galimybes. Perteikti  prieškalėdinio laikotarpio, švenčių laukimo nuotaiką, kuriant Kalėdų Senelio portretą.

Parodoje eksponuoti 75 kūrybiniai darbai iš Trakų, Vievio, Vilniaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų.