Pažintiniai žygiai Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio Žvėryno taku

Darželio Miglos g. 53 padalinio pastatas yra puikioje vietoje – šalia miško, kuris priklauso Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniui. Darželio pedagogai nuolat organizuoja žygius vaikams Žvėryno taku, vedančiu aplink darželį. Tai puikus būdas susipažinti su artimiausia gamtine aplinka, mokytis ją mylėti ir saugoti. Vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2022 metų specialiosios programos lėšų darželio (Miglos g. 53) priešmokyklinukams organizuoti 4 pažintiniai žygiai  „Pažįstam ir globojame gamtą visais metų laikais“ – Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio Žvėryno taku. Žygiai organizuoti siekiant supažindinti vaikus su artimiausia gamtine aplinka, jos požymiais, žinutėmis skirtingais metų laikais. Žygių metu vaikai ugdėsi gamtosauginius įgūdžius – kaip elgtis gamtoje, kodėl ir kaip reikia saugoti gamtos objektus. Smagiai ir saugiai leisdami laiką gamtoje vaikai mokėsi stebėti, tyrinėti gamtą, analizuoti jos požymius, ženklus skirtingais metų laikais, tokiu būdu ugdėsi vertybines nuostatas saugoti ir puoselėti gamtą ir jos objektus.

Pirmasis žygis vyko kovo mėnesį. Vaikai su mokytojomis žygio metu ieškojo pirmųjų pavasario ženklų, aiškinosi, diskutavo kodėl negalima skainioti pumpurėlių, triukšmauti ir šiukšlinti miške, ką daryti pamačius išmėtytas šiukšles.

Antrasis žygis vyko gegužės mėnesį. Prieš eidami į žygį vaikai aptarė elgesio miške taisykles: prisiminė, kad negalima skainioti augalų, šiukšlinti, smarkiai triukšmauti, laužyti šakų. Vaikai džiaugėsi pastebėtais miško žiedais – plukėmis, žibutėmis, pienėmis, miškinėmis našlaitėmis, neužmirštuolėmis. Taip pat pastebėjo, kad miškas dar tik pradeda puoštis žaluma, tačiau jau pilnas paukščių balsų. Suradę žaliuojančias jaunas dilgėles prisiminė kuo jos naudingos. Vaikai po žygio dalindamiesi įspūdžiais pasidžiaugė, kad nerado miške šiukšlių.

Trečias žygis vyko liepos mėnesį. Prisiminę elgesio gamtoje taisykles, vaikai džiaugėsi miško žaluma, garsais ir kvapais. Žygio metu vaikai tyrinėjo nuvirtusius ir augančius medžius, įdomesnius augalus, aiškinosi liepžiedžių naudą, netgi rado keletą aviečių ir riešutų! Žygiuodami rado keletą šiukšlių ir jas surinko.

Rudeninis žygis ko gero buvo pats spalvingiausias ir smagiausias. Vaikai džiaugėsi rudens lapų spalvomis ir įvairove. Radę žvynabudę svarstė ar tai valgomas grybas, ar nuodingas. Nutarę paieškoti informacijos internete, nufotografavo ir paliko augti. Žygio metu vaikai sužinojo, kad rudeninė miško paklotė labai svarbi – padeda pasiruošti žiemoti augalams ir gyvūnams. Prisirinkę gražiausių spalvų lapų grįžo į darželį.