Edukacijoje „Pažink Lietuvos medžius“

Spalio 1 ir 13 dienomis darželio vaikai kartu su auklėtojomis vyko į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą, kur dalyvavo edukacijoje „Pažink Lietuvos medžius“. Ekskursija organizuota įgyvendinant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, dalinai finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2020 metų specialiosios programos lėšų. Dėkojame grupių vaikų tėveliams, kad prisidėjo prie ekskursijos organizavimo asmeninėmis lėšomis!

Edukacijos metu vaikai daug sužinojo apie Lietuvoje augančius medžius. Edukatorė vaikams papasakojo, kad Lietuvoje dauguma miškų yra spygliuočiai, o iš lapuočių miškų daugiausia yra beržynai ir juodalksnynai. Kartu su edukatore vaikai išsiaiškino kokie medžiai vadinami spygliuočiais, o kokie lapuočiais. Klausydamiesi edukatorės pasakojimų ir stebėdami skaidres apie medžiaus, vaikai įtvirtino žinias apie jiems jau pažįstamus medžius, sužinojo daug naujų medžių pavadinimų, pamatė Lietuvos medžių – gamtos paveldo objektų nuotraukas, sužinojo daug įdomybių apie Lietuvos medžius. Susipažinę su įdomia informacija apie Lietuvos medžius, vaikai su edukatore žaidė žaidimą „Atpažink kieno kankorėžis“, aiškinosi kokie gyvūnai jų turimus kankorėžius yra apvalgę, sužinojo kaip išsiaiškinamas medžio amžius, spėliojo medžių pavadinimus iš jų lapų, vaisių siluetų. Po „akademinės“ edukacijos vaikai turėjo galimybę „padraugauti“ su medžiais Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro kieme ir Sapiegų parke – matavo medžio kamieno storį susikabinę rankomis; apžiūrinėdami seną kelmą sužinojo, kad jis visgi gyvas, nes dar turi šaknis, ir kad jame gali gyventi visokie smulkūs gyvūnėliai; išsiaiškino, kad pagal samanas ant kamieno galima orientuotis erdvėje, o pagal kerpes spręsti apie oro užterštumą. Po prasmingos edukacijos vaikai prisirinko gražiausių rudeninių lapų ir kitokių medžio dovanų!