KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „PASIGAMINK MAIŠELĮ“

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą dėl plastikinių maišelių naudojimo.

Dabar plastikinius maišelius daugelis naudojame kiekvieną dieną. Apsipirkdami prekybos centruose į namus parsinešame net ne po vieną, o grįžę dažnai neatsakingai juos išmetame. Ar kada susimąstėte, kas įvyksta juos išmetus? Maišeliai suyra tik per 100 – 500 metų, žala gamtai neatkuriama.

Tarptautinės dienos iniciatoriai ragina nors vieną dieną rinktis popierinius maišelius vietoje plastikinių, o dar geriau įprasti neštis savo apsipirkimo maišus į prekybos centrus, pasisiūti medžiaginių maišelių, išsiugdyti gerą įprotį ir pratinti prie jo savo vaikus, kad išsaugotume švarią aplinką.

Minėdami Tarptautinę dieną be plastikinių maišelių organizavome kūrybines dirbtuves „Pasigamink maišelį“. Veikla organizuota vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums 2022“, kuris finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2022 metų specialiosios programos lėšų. Šia veikla skatiname atkreipti dėmesį į plastiko vartojimo mažinimo svarbą ir skatiname saugoti bei tausoti gamtą ir artimiausią aplinką.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai susipažino su plastiko atliekų žala gamtai, pasigamino spalvingus ir žaismingus maišelius iš panaudoto popieriaus – senų vaikų piešinių, laikraščių ir kitų popieriaus atliekų.

Prie iniciatyvos prisijungė ir projekto partneriai Vilniaus Birutės darželis. „Bitučių“ grupės vaikai (4-5metai) su mokytojomis kūrybinėse dirbtuvėse maišelius gamino iš sukaupto kartono, jogurto indelių dėžučių. Papuošė iš anksto paruoštų raidelių trafaretais įvairiomis kauptomis atliekomis: flomasterių kamšteliais, karoliukais, popieriumi, nereikalingomis lego detalėmis ir pan. Maišelių rankenėles pynė iš lino tvirto siūlo ir politileninės medžiagos, skirtos pakuoti siuntinius. Rankenėlės tvirtumą tikrino sverdami kėdutes, skėčius.

Įrašas paskelbtas temoje be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.