KVIEČIAME Į PARODĄ „VĖJO VARPELIAI“

Pasak kinų legendos, seniai seniai vienas išminčius išsikvietė Vėjo Dvasią ir paprašė sudainuoti vieną iš savo dainų žmonėms. Dvasia pareikalavo, kad išminčius jai paaiškintų, kodėl vėjas privalo tai daryti. Išminčius atsakė, kad iš visų stichijų žmogus labiausiai myli būtent vėją. Be maisto, vandens, ugnies ir metalo žmogus gali išbūti kurį laiką, o štai be oro neišgyventų nė kelių minučių. Dvasia patikrino ir suprato, kad žmogus nemelavo. Tada ji sudainavo vieną iš savo pačių gražiausių dainų ir uždarė ją į bambuko stiebą, kurį dovanojo išminčiui. Išminčius iš tos stebuklingos dovanos padarė talismaną – vėjo varpelius – ir padovanojo žmonėms. Tikima, kad vėjo varpeliai neutralizuoja į namus patenkančią neigiamą energiją ir yra teigiamos energijos laidininkai, priviliojantys laimę ir sėkmę. Nuo seno vėjo varpeliai buvo kabinami ant prie namų augančių medžių, virš durų slenksčio ir kitur, kur į juos pučia vėjas, kur jie gali laisvai suptis ir skambėti.

Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinių darbų paroda „Vėjo varpeliai“ eksponuojama Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ kieme, adresu Miglos g. 53, Vilniaus.

Paroda organizuojama vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, finansuojamą iš Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo 2021 metų specialiosios programos lėšų.

Parodos iniciatoriai – Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Diana Poklikajevienė ir Ingrida Šalc.

Parodoje eksponuojami 12 kūrybinių darbų, kuriuos parengė Vilniaus lopšelių-darželių „Pušynėlis“, „Puriena“ ir „Žemyna“ pedagogai su ugdytiniais. Nuoširdžiai jiems dėkojame!

Įrašas paskelbtas temoje be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.